Główne zasady odżywiania w treningu piłkarskim
21 września 2017
Spotkanie Klubu w jedynym w Wielkopolsce salonie Ford Store!
10 listopada 2017
Pokaż wszystkie

Dom Wydawniczy REBIS

Dom Wydawniczy REBIS rozpoczął działalność 1 sierpnia 1990, a pierwsza książka (Pasożyty umysłu Colina Wilsona) ukazała się w grudniu tego samego roku. 27 lat w życiu wydawnictwa to już kawał historii. Prawie 3000 wydanych tytułów ponad tysiąca autorów z całego świata i jakieś 28 mln egzemplarzy książek w polskich wydaniach. Do tego wiele sukcesów, nagród i hitów, ale i sporo porażek wydawniczych czy chwil grozy, gdy jedna po drugiej bankrutowały hurtownie książek.

Najbardziej dumni jesteśmy z nagród branżowych (choćby trzynaście lat pod rząd tytuł Książki Roku przyznawany przez „Magazyn Literacki KSIĄŻKI”) czy nagród za Książkę Historyczną Roku w konkursie organizowanym przez IPN pod patronatem Prezydenta RP, a także nagród biznesowych – siedemnaście lat pod rząd zdobywaliśmy certyfikat Fair Play, a w 2014 otrzymaliśmy diamentową statuetkę „Przedsiębiorstwa Fair Play” za to osiągnięcie. Jako pierwsze wydawnictwo powstałe w Polsce po 1989 roku otrzymaliśmy też w 2009 roku tytuł Wydawcy Roku.

Tak prawdę mówiąc jednak, największa dla nas nagroda to zainteresowanie czytelników naszymi książkami, o czym świadczą nie tylko miliony egzemplarzy, które znalazły drogę do ich serc, ale i setki spotkań autorskich z naszymi polskimi i zagranicznymi autorami.

W tym roku znowu przygotowaliśmy program wydawniczy, który powinien zaspokoić gusta wszystkich fanów naszych autorów i naszych książek.

Zacznijmy od wspaniałości z literatury pięknej – pierwsza połowa roku to m.in. znakomite Lśnij, morze Edenu Andrésa Ibáñeza, najlepszego pisarza swojego pokolenia w Hiszpanii, czy też świetne powieści Bernharda Schlinka, literackiej gwiazdy z Niemiec. W drugiej połowie 2017 roku prawdziwe zatrzęsienie literackich premier naszych mistrzów: od Carli Montero, poprzez Monsa Kallentofta, Bernarda Miniera i Jeffreya Archera aż do Salmana Rushdiego, a dla wielbicieli Jonathana Carrolla – zbiór jego krótkich form pt. Kolacja dla wrony.

Jak zwykle mnóstwo nowości dla wielbicieli fantastyki z laureatem nagrody HUGO Cixin Liu i jego Problemem trzech ciał na czele. Ale będą też nowe powieści Terry’ego Goodkinda, Davida Webera czy Tada Williamsa.

Ostatnio sięgnęliśmy po historie wielkich firm – po sukcesie Sztuki zwycięstwa Phila Knighta (Nike) przyszedł czas na książki na temat sensacyjnej historii Volkswagena czy wspomnienia twórcy sieci McDonald’s.

Już od dwunastu lat gości w naszej ofercie wydawniczej historia. Piotr Zychowicz po zeszłorocznym sukcesie Żydów i Sowietów tym razem przygotował kolejny tom: Niemcy. Są też nowe książki Suworowa i naszych polskich autorów: Stanisława Jankowskiego, Tadeusza A. Kisielewskiego i Jerzego Rostkowskiego. Tym razem niezwykle interesująco zapowiada się też starożytny okres historii – po bestsellerowym SPQR Mary Beard planujemy wydanie Chwały Aten Anthony’ego Everitta.

Kontynuujemy też serię naszych książek „mafijnych”. W maju ukazał się Kombinat zbrodni Ewy Ornackiej (o grupie mokotowskiej), a jesienią Koronny nr 1. Pseudonim Masa Sylwestra Latkowskiego i Piotra Pytlakowskiego.

Poradniki od lat są bardzo mocną stroną naszej oficyny. Tym razem proponujemy nowe książki wszystkich naszych Mistrzów w tym zakresie: Stephena R. Coveya, Johna Graya, Barbary i Allana Pease’ów, oraz kompletnie nowe wydanie Pierwszego roku życia dziecka Heidi Murkoff.

Nie zapomnieliśmy też o najmłodszych czytelnikach. Już wkrótce premiera nowego cyklu dla dzieci Strażnicy Globusa. Central Park – Kraina Koe to pierwsza z prezentowanych w serii książek o baśniowych miejscach ukrytych na całym świecie.

Na koniec diety i książki kucharskie: Marek Bardadyn proponuje Dietetyczne przepisy, a Ina Rybarczyk Łowców smaków – dla miłośników kuchni roślinnej i nie tylko.

Wszystko to uzupełnia kilkanaście książek w wersji audio oraz ponad setka nowych e-booków – będzie więc co wybierać w 2017 roku z naszej oferty.

 

Zapraszamy do lektury!

Zespół Domu Wydawniczego REBIS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *